03 / Máma a dcera jedou

Effie nebyla průměrnou dámou viktoriánské doby. Měla spoustu snů a především ji nudila představa průměrné ženy a práce bankovní úřednice.

03 / Máma a dcera jedou
Vloženo
Tags: seriál průkopnice

Avis a Effie Hotchkiss

Když bylo Effie 20 let, snila o tom něco zažít. Chtěla zažít něco dobrodružného a vzrušujícího. Chtěla cestovat, poznat Ameriku a konkrétně Kalifornii. A i když zrovna v té době z linek společnosti Ford sjížděl nový Ford Model T, rozhodla se prožít své dobrodružství na motocyklu.

Effie chtěla víc

Mladá Effie se snažila přesvědčit i ostatní mladé dámy, že jízda na motocyklu je vhodná i pro ženy. Aby dokázala, že na tom něco je, rozhodla se na motocyklu uskutečnit cross-country výpravu skrz Ameriku. Za malé dědictví si koupila motocykl Harley Davidson a plánovala cestu. Její bratr ji motocykl upravil a naučil ji na něm jezdit. Zatím žádná žena před ní se neodvážila něco takového podniknout. Její matka z toho nebyla vůbec nadšená. Místo toho, aby dceři bránila nebo jí to rozmlouvala, rozhodla se ji doprovázet. Cestovaly na tří rychlostním motocyklu Harley-Davidson s postranním vozíkem.

Obě ženy vyjely 2. května 1915 z Brooklynu. Dva měsíce cestovaly po rozbitých cestách, v třeskuté zimě, extrémním teplu, přívalových deštích a nebylo nic, čeho by je matka příroda ušetřila. Effie musela po cestě motocykl mnohokrát sama opravovat. Jednou dokonce opravila pneumatiku pomocí kusu své gumové pláštěnky.

Po více než dvou měsících dorazily Effie a Avis do San Francisca. Jen však popadly dech, zamířily zpět do Brooklynu. kam dorazily v říjnu 1915. Najely okolo 9000 mil a po návratu se staly slavnými. Byly první ženy, které podnikly takovouto výpravu. A první, které ujely i cestu zpáteční. Zapsaly se do historie ježdění. Stejně jako jejich následovnice Adeline a Augusta Van Buren.