04 / Louise Scherbyn

Louise Scherbyn se po 10 letech, co jezdila jako spolujezdec, rozhodla naučit jezdit sama. A i když věděla, že to bude mít neblahý vliv na její pověst, šla do toho.

04 / Louise Scherbyn
Vloženo
Tags: seriál průkopnice

Vzala si motorkáře, se kterým nejdříve jezdila jako spolujezdec. V roce 1932 ji manžel povzbudil natolik, že ji na motocyklu naučil jezdit. Její obavy, co na to budou lidé říkat, byly na místě. Měla dobrou pozici ve společnosti Kodak a bála se, že přijde o místo. Ale stal se opak a kolegové ji v tom velmi podporovali. Koupila si svůj první motocykl Indian Scout. Jízdu si natolik zamilovala, že procestovala křížem krážem celou USA a Kanadu. Scherbyn také v roce 1937 dojela jako první americká žena nejdál na sever, až do Temagami Forest Canada.

Kromě toho byla Louise aktivní v mnoha motocyklových klubech a byla zástupcem šéfredaktora jednoho z předních amerických časopisů o motocyklech. Hodně se zajímala o ženy, které jezdí, jelikož v té době jejich počet pomalu rostl. Byla zainteresovaná do vzniku uskupení Motor Maids, což byl spíše tým než motocyklový klub. Před začátkem moto závodů jezdily ve formaci po trati v modrých uniformách.

Během druhé světové války si dopisovala s ženami z jiných zemí a idea jí začala růst v hlavě. V padesátých letech založila ženskou Mezinárodní motocyklovou asociaci (WIMA). WIMA je největší organizací sdružující ženy, které jezdí na motocyklech. Jejím cílem je sjednocovat ženy po celém světě a funguje dodnes.

Za svůj život měla tři motocykly, vždy Indiana a zajímavé také je, že nikdy neměla nehodu.