05 / Královna Miami

Často podstupovala při svých cestách riskantní akce a kroky, ale po celou tu dobu se držela hesla: "I was just simply living my life in my own way".

05 / Královna Miami
  • Bessie Stringfield
  • Bessie Stringfield
  • Bessie Stringfield
  • Bessie Stringfield
Vloženo
Tags: průkopnice

Bessie Stringfield, které se také říkalo "motocyklová královna Miami" a přátelé ji říkali jednoduše BB. Narodila se na Jamajce jamajskému otci a holandské matce, odkud se poté přestěhovali do Bostonu. Když bylo Bessie pět let, oba rodiče náhle zemřeli. Adoptovala jí jedna irská žena, díky které se v 16 letech naučila jezdit na motocyklu. Bessie byla teprve na střední škole a moc si přála motorku. I když v té době hodné holky jednoduše na motorkách nejezdily, její adoptivní máma jí koupila první motorku - Indian Scout.

V 19 letech vyrazila poprvé na delší cestu po USA. Za celou dobu podnikla spousty dálkových expedic a projela 48 států, což v té době bylo na ženu nevídané. Na svých cestách si přivydělávala tím, že předváděla kaskadérské kousky na své motorce na karnevalech. Kvůli své barvě pleti jí bohužel často odmítali ubytovat, a tak přespávala na své motorce na čerpacích stanicích. Anebo jí kvůli tomu, že je žena, ze silnice vytlačil řidič v dodávce a havarovala.

Během druhé světové války, Bessie pracovala pro armádu jako civilní expediční jezdec.To znamená, že převážela dokumenty mezi jednotlivými základnami. Jako jediná žena v jednotce, absolvovala tvrdý výcvik, při kterém se naučila třeba plést provizorní most z lana a větví k překročení bažiny, ačkoli doufala, že to nikdy nebude potřebovat.

V 50. letech se usadila v Miami, stala se zdravotní sestrou a založila Iron Horse Motorcycle Club. V převlečení za muže se zde účastnila závodů na ploché dráze, které vyhrála. Jakmile však sundala helmu, byla vyškrtnuta ze závodů a cenu nezískala.

Bessie v číslech:

  • jezdila přes 60 let
  • projela 48 států
  • zrealizovala 8 dálkových expedic
  • vlastnila 27 harlejů
  • 6x se vdala a rozvedla

Zemřela v 82 letech na problémy se srdcem. Lékaři zjistili že Besie ho má 3krát větší. Není divu, na to, co Bessie zažila, by někomu nestačily ani 3 životy. V roce 2002 byla uvedena do AMA Motorycle Hall of Fame (Motocyklová síně slávy).