MDŽ ve Vysokém Mýtě

Již třetím rokem se konal Motocyklový den žen ve Vysokém Mýtě. Řekla jsem si, že tam nesmím chybět. Tolik motorkářek pohromadě jsem ještě neviděla.

MDŽ ve Vysokém Mýtě
  • mdž
  • mdž
  • mdž
  • mdž
  • mdž
  • mdž
  • mdž
  • mdž
  • mdž
Vloženo

První kolo registrací jsem propásla. Po nějaké době se pár míst uvolnilo, zaplatila jsem tedy obratem 350 korun. Datum se blížilo a nadšení opadalo. Je to dálka, budu muset brzy vstávat, abych dojela na čas. Ale řekla jsem si, že to dám. V pátek 15.5., čas 5:30, venku 3 stupně, zvoní budík. "Pomóc, nikam nejedu!". Hecla jsem se. Až na tu zimu vše probíhalo bez problémů. Zastávka na tankování, kafe, kontrola mapy a času. Vše sedělo. Bohužel jsem na jednom místě špatně odbočila a na místo tak dojela se zpožděním. Nebyla jsem jediná a program se posunul.

Samy jsme se podle svých zkušeností rozdělily do tří skupin - rychlé, pomalejší a nejpomalejší. My nejpomalejší jsme začínaly se zdravovědou a teorií motocyklu. Pan zdravotník byl vtipný, nejvíce bodoval, když nám popisoval pomůcku při masáži srdce. Kdo má problémy počítat, může si totiž zpívat refrén písničky "Rolničky, rolničky, kdo pak vám dal hlas". Pak ještě pár rad, co a jak na motorce hlídat, teorie a zásady jízdy. 

Následovala lekce praktická. Nejdříve nám instruktor vysvětlil, jak na motorce sedět, na co si dávat pozor v zatáčkách a přidal pár tipů a vychytávek. Pak probíhal trénink jízdy mezi kužely, trénink zatáčení a krizové brzdění. To mě bavilo, instruktor mě dával za příklad ostatním, že si se svou čtvrttunovou motorkou v zatáčkách pohrávám jako s pírkem. Heč.

Pak jsme se přesunuly na stanoviště, kde se testovaly skútry. Když jsem sedla na jeden z nich, měla nohy u sebe, řidítka píchnutý skoro do pasu, tak jsem se musela smát. Zvuk mi připomínal fén. 

Ve finále jsme si vyzkoušely jízdu na okruhu. Samozřejmě opět pod vedením instuktora, který nám ukazoval ideální stopu. Nejdříve několik kol pomalé jízdy, následně jsme zrychlovaly. Poslední čtvthodinku už jsme si jezdily volně.

Musím říct, že po celém dni jsem toho měla plné kecky. Tři hodiny na cestě, celý den na stroji a před námi cesta zpátky. 

Kolegyňka na sportovní Suzuki se mě ujala, jely jsme společně a díky tomu nám cesta, i přes lehké bloudění, uběhla rychle. Západ slunce těsně před Prahou byl jako za odměnu. 

Všem holkám, kterým záleží na bezpečnosti jízdy, tento kurz doporučuji. Organizátoři z Motohousu jsou opravdoví profíci, kteří tomu co dělají, opravdu rozumí. Záštita BESIPu kvalitu jen potvrzuje. Jak říkají organizátoři - tento kurz je nejbezpečnějším startem do nové sezony!