Sportster Challenge 2014

Uplynulá říjnová sobota patřila rekordu. Mému osobnímu rekordu. Strávila jsem téměř celý den v sedle a ujela přes 500 kilometrů. Hurááá!

Sportster Challenge 2014

Sportster Challenge je šest okruhů a více než 500 km za jeden jediný den na motocyklu. Každoroční akce organizovaná Harley Davidson Plzeň je pověstná špatným počasím. Vstali jsme v šest ráno. V Praze při pohledu z okna svítilo sluníčko a bylo 15 stupňů. Vyrazili jsme tedy s úsměvem ze Žižkova směr Plzeň. Ta byla v mlze jako ve vatě, bylo vlhko a mrholilo. Jak bylo ale dáno již v dispozicích: "Šampóni a slečinky zůstanou doma, opravdoví srdcaři se potkají na Sportster Challenge 2014!". No a to přece nevzdám, že?

Ukončit registraci, rychlý kafe, koblihu a vyrazit. První kolečko a tedy prvních 88,3 km se jelo hromadně. Na můj vkus krapet rychleji, ale co naplat. Kolem žádná Estrogenka, tak jsem to jela za nás všechny. Druhé kolo jsme jeli s partičkou, která nám ale neustále mizela, až zmizela nadobro. A třetí kolo pro mě bylo tak akorát. Ale na diplom to stačilo. 

V Plzni se sešla skvělá parta, v pauzách mezi koly panovala příjemná nálada, nakonec i to sluníčko vysvitlo. Na akci dojeli i motorkáři z W&W Cycles, jejichž stavby každý obdivoval. S ostatními se navíc hecli a jednotlivá kola si měřili. Chtěli trhnout rekord a dát kolo pod 42 minut. Bezúspěšně. Tak třeba příští rok.

Těch 500 km jsem stejně nakonec ujela. Z Prahy do Plzně, tři kola challenge a po setmění v dešti zpátky do Prahy. Příští rok se všemi na shledanou a už na šest kol.